Oldalak

2011. április 27., szerda

Angyal

Higgy magadban... ez az egyetlen mondat az, ami a dédinagymamámból megmaradt nekem. Közel 7 éve, hogy itt hagyott minket, és az emléke egyre inkább elhomályosul bennem. Csak annyira emlékszem, hogy ő csinálta a világ legfinomabb sütijeit, és akkora szeretet volt benne, amilyet más emberben még nem tapasztaltam.
Sokan dilis öregasszonynak tartották, de én mióta az eszemet tudom, imádtam. Volt benne valami természetfeletti bűbáj és kedvesség - igazi angyal volt. És most tényleg az, tudom.

Kérdezhetnétek, hogy miért hoztam most fel ezt a témát, amikor dédi már 7 éve nincs velem... azért, mert ezt mindig ő mondogatta nekem... Higgy magadban!
Amikor 6 éves voltam, és elkezdtem táncolni, ezt mondta. Amikor elkeseredtem, mert nem sikerült úgy valami, ahogyan szerettem volna, az első mondata ez volt. Aztán sütött egy tepsi sütit, elém tette, és azt mondta: Ettől nem változik meg semmi, de legalább eszel egy finomat. Egy darabot a lelkemből.

A mai napig emlékszem arra a napra, amikor meghalt... megéreztem, és anélkül tudtam, hogy nincs már köztünk, hogy bárki mondta volna. Nagyon hiányzik... Bölcs asszony volt, a legjobb a legjobbak között is, és eszméletlenül szükségem van rá...
Kell, hogy anyám helyett azt mondja valaki, szeret. Kell, hogy valaki higgyen bennem, és elfogadjon olyannak, amilyen vagyok...
És nem akarom őt elfelejteni, mert a bölcsességei tettek olyan emberré, amilyen ma is vagyok. Neki köszönhetem, hogy képes vagyok nevetni az élet fintorán, neki köszönhetem az igazi énemet, mert ő volt az, aki arra biztatott, legyek ön magam. Akkor nevettem ezen, és legyintettem. Legyek önmagam? Mit érek azzal, ha senkinek sem tetszik, amit lát?
Azt mondta: Akkor nem jó emberekkel vagy körbevéve, gyermekem. Az igaz barátok az igazi énedet akarják látni, nem egy odamaszkírozott (ez az ő szava) arcot.
És igaza volt, most már látom... megtaláltam az igazi barátaimat, és hálás vagyok dédinek azért, hogy erre rávilágított... Higgy magadban, légy önmagad!
Hallgatni fogok rá... hallgatni fogok rád, mert tudom, hogy figyelsz odafentről... szeretlek, dédi! <3

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése