Mit jelent boldognak lenni? Hinni a lehetetlenben? Önfeledten élvezni az életet úgy, hogy közben kizárod a negatív tényezőket? Pontosan mit takar ez a szó, és miért akarja mindenki ezt tudni? Ha ismernénk a titkát, akkor arra is rájönnénk, hogy hogyan lehetünk azok? Nem. Szerintem egyáltalán nem. Ha tudnám, mi a pontos fogalma, ha valaki elmondaná nekem, hogyan is lehetek az, attól nem érezném úgy magam. Ez érzelem, nem tudomány. Nem kell értenünk, még csak azt sem kell tudnunk, hogy mit jelent ez a szó. Ezt egyszerűen csak éreznünk kell, már ha tudjuk. Nem szabad erőltetni - hisz nem is tudjuk. Majd jön az magától, ha kell, ha pedig nem, akkor nem tehetünk mást, minthogy reménykedünk... hiszünk abban, hogy egyszer majd bekövetkezik, mert én mondom nektek, az örök pesszimista és szenvedő lány, hogy boldognak lenni - igazán annak lenni - a világ legcsodálatosabb érzése. Komolyan... ennél... egyszerűen nem létezik tökéletesebb dolog...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése