Oldalak

2015. május 10., vasárnap

Érettségi élmények

Végre ezen is túljutottam, kisebb-nagyobb kiborulásokkal. Ez a bejegyzés valószínűleg tele lesz érzelmi kirohanásokkal, de mellette megpróbálom egy kicsit semlegesebb szemmel is áttekinteni az érettségi első hetét. 
Kezdjük is május 4-ével, a magyar nyelv és irodalom érettségi napjával. Reggel szerencsére még itt volt Andris, így annyira nem izgultam. Persze bennem volt egy egészséges stressz, de kordában tudtam tartani. Miután megérkeztem, a többiekkel is egész jót beszélgettünk. Szerencsére minden kedvenc osztálytársam velem volt: Reni, R. Fanni, P. Petra, és Orsi. A szövegértést mikor kikaptuk, kicsit fogtam a fejem, de aztán egész jól elboldogultam vele. Csak az időt találtam egy kicsit kevésnek, de végülis be tudtam fejezni, szóval belefért. Aztán jött a szövegalkotás. Irtóra megörültem, amikor megláttam, hogy van novellaelemzés. Persze a mű rémes és érthetetlen volt, de mivel a másik két lehetőség még ennél is rosszabb volt, így ezt választottam. Utólag már látom, hogy mennyi szempontot kihagytam, de még így is erősnek érzem. Nem lesz vele gond. 
Aztán jött a matek... és meghaltam. 
Még ha most eszembe jut, akkor is elfog a sírógörcs. Ebből vagyok a legjobb, ez számít nekem a felvételihez, és ezt basztam el a legjobban. Persze azért, mert életemben először hallgattam másra!!! Hogy lehettem ennyire ostoba? Miért nem bíztam magamban? És miért hagytam, hogy becsapjon egy hülye, nem méretarányos ábra??? Rémes, rémes, rémes. Nagyon nagy szerencsére van szükségem ahhoz, hogy meglegyen a 80 pont. Úgy számoltam, 76 és 83 pont között bármi kijöhet. Csak reménykedek, hogy a matektanár találjon pár részpontot... Ezen múlik, hova vesznek fel. 
Aztán jött a töri... és nevetve jöttem ki. Nincsenek szavak arra, mennyire könnyű volt. Az első részben 2 pontot veszítettem, és szerintem a másodikban sem sokkal többet. Bárcsak ezt is beleszámíthatnám a pontjaimba! De neeeem, nekem mérnöknek kellett mennem. Okos Petra....
Nos, ennyi volt az én első hetem. Majd 18-án írom a fizikát, amire baromira készülök. Ha azt nagyon erősre megírom, akkor nem annyira nagy gond, hogy elrontottam a matekot. De ha az is irtó nehéz lesz, akkor buktam a BME-t, ami viszont nem történhet meg. Nekem az a szak az álmom! Basszameg... nagyon nagyon sok szerencsére van szükségem... Szurkoljon mindenki! ♥

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése