Az újév elején mindenki évértékelőket ír - eleinte én is akartam, de aztán rájöttem, hogy túl sok minden történt velem ahhoz, hogy pár mondatban le tudjam írni. Minden hónap tele volt programokkal, újdonságokkal, és érdekes felfedezésekkel. Oldalakig tartana leírni már csak egyetlen hónapomat is. Úgyhogy beszéljünk inkább arról a rövid időről, ami az utolsó bejegyzésem óta eltelt, utána pedig rátérek a jövő évre vonatkozó terveimre.
Tehát december közepe óta túl vagyok egy borzasztóan stresszes póthéten, életem első vizsgáján, két mozizáson (Star Wars, egyszer a drágaságommal, egyszer pedig a barátaimmal), a harmadik közös karácsonyunkon, és a második pesti szilveszterünkön. Igen, ez mind belefért szűk három hétbe.
A póthéten szerencsére minden zh-m sikerült, bár a műszaki ábrázolás természetesen nem ment a legkönnyebben (meg akartak húzni, de kiharcoltam azt a fránya kettest, így hármas lettem belőle). Amikor kiléptem az ajtón, Kriszti ott várt, én meg a nyakába borultam, és majdnem elsírtam magam örömömben. Utána meg persze találkoztunk Samuval és Balázzsal, nekik is kiörömködtem magam. Muhahahaaa.
Ezután jött a mozizás Andrissal. IMÁDTAM. IMÁDTAM. Végre itt van Rey, akire 6 rész óta várok! Ő volt a best, nem kétség. Kylo-ban eleinte csalódtam, de második nézésre már őt is kezdtem megkedvelni, Han Solo halálán pedig másodjára még jobban kiakadtam, mint elsőre. De ennyit erről.
21-én jött a mechanika vizsga, amitől rettegtem. Volt is rá okom, épp hogy meglett a kettes, a baráti társaságunk fele pedig meg is bukott. Csak a 3 csajnak sikerült, a srácok elbuktak. :(
Még ugyanezen az estén mentünk el megnézni a Star Wars-t együtt is: én, Samu, Ádám és a barátnője, Anna, valamint Szabi. Mint már említettem, imádtam. Ismét.
Másnap még be kellett mennem a suliba elintézni a fizika megajánlott jegyem, majd délután mentem haza. Jó volt végre otthon lenni! :)
Karácsony
24-én nálunk voltunk. Fenyőfát díszítettünk, sütöttünk, este pedig átadtuk egymásnak az ajándékokat. Apának egy órát vettem (úgy tűnt tetszik neki), Leilának egy tesós nyakláncot, meg egy menő karkötőt (imádta! :) ), anyának pedig egy díszt otthonra ("A szeretet teszi otthonná a házunkat"). Itt már sírt, de amikor meglátta a kiskönyvet, ami ilyen anyás idézetekkel van tele, konkrétan zokogott. Imádom, hogy ilyen. Tuti tőle örököltem ezt az érzelgős énemet.
Én anyáéktól órát kaptam, plédet meg egy hordozható power bankot, és egy lámpát a pesti lakásba. Leilától egy kényelmes mamuszt, Andristól egy király ebook-olvasót, 80 Star Wars könyvvel és pár Tolkiennel, Andris szüleitől egy hajkencét, meg utalványt a Stradivarious-ba. Ágiéktól táskatartót meg müzlistálat, Janiéktól egy ilyen túrát valami egykerű járművel (nem jut eszembe a neve), és egy utalványt ilyen lakberendezős boltba. Az én családom nagy részétől pénzt kaptam, volt, akitől meg semmit. Ja, gáz. Mármint nem várom el, hogy vegyenek nekem valamit, de mindig meg vannak sértődve, ha nem megyek el a családi rendezvényekre. Ha ők nem szánnak rám egy percet se, akkor én miért utazzak haza 150 km-t, csakhogy velük töltsek egy délutánt?
25-én mamáéknál ebédeltünk, este pedig jött át Andris. Játszottunk, meg mézessütit díszítettünk.
26-án pedig hozzánk jöttek a vendégek, délután pedig mi mentünk Andris családjához, ahol egészen 28-ig ott voltunk.
30-án pedig már jöttünk is vissza, véget ért ez az alig egy heti családozás...
Igazából a szilveszterről nincs mit írnom. Tavalyhoz képest nem volt nagy szám, de azért jól éreztem magam. Gyorsan eltelt, és még a másnaposságot is megúsztam! Bár reggel 6kor, ahogy jöttünk haza, hirtelen leesett a vérnyomásom, és majdnem elájultam a metrón, baromi kínosan éreztem magam, mert mindenki azt hitte, részeg vagyok. Pedig szerintem meg lehet különböztetni egy részeg, és egy beteg embert, na mindegy...
Azóta pedig folyamatos tanulás az élet, holnap matekvizsga... Rettegek!
Olyan, akinek minden vizsgája sikerül, aki meg tudja tartani az új barátait, és aki végre egyensúlyt tud hozni az életébe. Helyre akarom rakni a fejemben kavargó zűrzavart. Erősebb, bátrabb ember akarok lenni, olyan, aki képes feltenni olyan kérdéseket, amelyekre talán nem is akarja hallani a választ. Kicsit vakmerő szeretnék lenni. Nem tudom, ebből mi fog összejönni. Egy hónapja tervezek egy beszélgetést, de akárhány esélyem volt, mindet elszalasztottam, mert gyáva nyúl voltam. Ki tudja, mikor lesz legközelebb alkalmam...?
Tehát a tervek:
- jó tanulás, jó jegyek
- barátok
- kiegyensúlyozott szerelmi élet
- bátorság, vakmerőség
- nyáron sokat vezetni
-fesztiválok (legalább 2)
-nyaralás (legalább 2)
- nyári munka
Nézzük, mennyit sikerül végrehajtanom! :))


Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése